Северна Корея отложи планирания ракетен удар близо до Гуам

  • 15 август 2017 08:06

  • 11407
  • 20
Северна Корея отложи планирания ракетен удар близо до Гуам
©

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун заяви, че отлага планирания ракетен удар близо до Гуам, но предупреди, че ще стреля, ако има още "безразсъдни действия" от САЩ, предаде AFP, цитирана от Фокус.

Анализатори смятат, че коментарите на Ким Чен Ун отварят пътя за деескалация на нарастващата криза, която бе подхранена от размяната на остри реплики между Белия дом и Пхенян.

Държавната информационна агенция на КНДР обяви, че "вождът" е получил брифинг относно "плановете за обгръщащ огън към Гуам" по време на инспекция на Командването на стратегическите сили, което отговаря за ядрените оръжия на страната.

Ким Чен Ун добавя за САЩ, че "ако те упорстват в изключително опасните си и безрасъдни действия на Корейския полуостров, то КНДР ще вземе мерки, както вече бе обявено".

Последвайте канала на

Весела Найденова
11407 20

Свързани новини

Коментари 20

Добави коментар
Пенчо

2017.08.16 | 06:22

19
ЩЯЛ ДА УДРЯ СМЕШНИК ? ХАЙДЕ НАЛИ СИ ОТВОРКО??

2017.08.19 | 00:06

20
теб май още Обама те е изтрескал с черния боздуган изотзадзе и до днес още помниш и се кефиш а?

2017.08.16 | 06:21

17
това болшевишко лайно се посра от заплахите на Тръмп :)))
ббб

2017.08.16 | 06:22

18
по скоро САЩ се посраха,те от 20години се канят на С.КОРЕА,навсякъде свалиха режимите където могат само там не пипат щото знаят че ги чака пореден провал,а и с кореа са руснаците и те го знаят
д-р Менгеле

2017.08.15 | 21:34

10
бах тоя КИМЧО...много е хитър...
Ввв

2017.08.16 | 06:21

16
То не че очаквахме да удари,само проказки,приказки,типично за недъгави комунисчета
САЩ ИБАХА МАЙКАТА НА сесере ФАКТ ФАКТ НЕОСПОРИМ !!

2017.08.16 | 06:21

15
МАЙКА ТИ ДА ИБА СТРАХЛИВА комунистическа ДНЕС ЩЕШЕ ДА МРЕШ АМА СЕ УПЛАШИ ДОЛЕН ЛЯВ ПЕДАЛ хохохохохохохохохохохохохохохохохохохохохохо
ТРЪМП !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2017.08.16 | 06:21

14
Страхлив комунистически боклук ще те смачкам само да си мръднал
сидеров - АТАКИСТИ БОЙКО МИ РАЗПРА ГЪЗЪ !!!!!!!!!!

2017.08.16 | 06:21

13
СТРАХЛИВ ПЪХ МАЙКА ТИ ДА ИБА комунистическа ЩЕ МРЕШ СКОРоооооооооооооооооооооооооооо
сидеров - АТАКИСТИ БОЙКО МИ РАЗПРА ГЪЗЪ !!!!!!!!!!

2017.08.16 | 06:21

12
СТРАХЛИВ ПЛЪХ МАЙКА ТИ ДА ИБА комунистическа ЩЕ МРЕШ СКОРоооооооооооооооооооооооооооо
ТРЪМП !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2017.08.16 | 06:21

11
ЧАКАМ ТЕ БОКЛУК комунистически АМА СЕ УПЛАШИ НАЛИ БОКЛУК

2017.08.15 | 21:33

9
Голям жест от страна на Ким!

2017.08.15 | 21:33

8
Както се казва: "По-умният винаги отстъпва..."