Алексей Навални внесе жалба срещу Владимир Путин за конфликт на интереси

  • 11 февруари 2016 19:39

  • 4334
  • 22
Алексей Навални внесе жалба срещу Владимир Путин за конфликт на интереси
© Getty Images/Guliver

Борецът срещу корупцията Алексей Навални, който е яростен противник на Кремъл, обяви днес, че е внесъл жалба срещу Владимир ПутинВладимир ПутинВладимир Путин - руски политик. Роден на 7 октомври 1952 г. в Ленинград, сега Санкт-Петербург. През 1975 във връзка с това, че една компания, в която зетят на президента е акционер, е получила 1,75 милиарда долара държавна помощ, предаде БТА.

Повод на атаката стана зетът на Путин - Кирил Шамалов, който е основен акционер в производителя на петролни продукти "Сибур". Компанията е получила през миналата година от Фонда за национално благосъстояние на Русия финансиране в размер на 1,75 млрд. долара при необичайно ниска лихва, е установило проучване на Ройтерс.

Навални смята, че Путин е нарушил руските антикорупционни закони, тъй като е пропуснал да декларира конфликт на интереси, когато лично е одобрил финансирането.

Разследване на Ройтерс установи миналата година, че Шамалов се е оженил за Катерина Тихонова - най-малката дъщеря на Путин - в началото на 2013 г. Бракът бил сключен малко преди той да придобие мажоритарен дял в "Сибур".

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков каза днес пред ТАСС, че държавният глава не е информиран за подадената в Тверския съд административна жалба срещу него.
 

Последвайте канала на

Мая Йорданова
4334 22

Свързани новини

Коментари 22

Добави коментар

2017.02.08 | 18:49

22
Все едно Бисер Миланов Петното да тръгне да съди Борисов и Плевнелиев.

2017.02.08 | 17:03

5
БРИКС се развива тик-так.

2017.02.08 | 18:49

21
аууу, така ли бе м а н г о хахахаха БРИКС ви боде яко

2017.02.08 | 17:03

6
Явно не знаеш какви са последните данни за БРАКС извинявай БРИКС :))))

2017.02.08 | 18:49

20
Руският Асен Генов, с тази разлика, че оня е осъден вече, тукашния още не.

2017.02.08 | 18:49

19
БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА СЕ ОБЕДИНЯВА С ЕВРОПЕЙСКИТЕ И СЛАВЯНСКИТЕ ДЪРЖАВИ И ДА РАБОТИ ЗА МИР И РАЗВИТИЕ.
бляд

2017.02.08 | 18:48

18
Путкин не краде мисли за народа за всоооо ... Ама зета МИЛИАРДЕР .. ох очен хорашо дарагой .. !
Кравар

2017.02.08 | 18:12

11
Бляд ,къде ти е пунктоацията !В ГЗ ли ти остана !

2016.02.17 | 15:07

1
КУР ДА ПАПАШ БЕ ЗЛОБАР КОРУМПИРАН
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 18:11

10
Плешивият Кремълски олигарх се грижи за родата!!!Интересно е какво е личното му състояние награбено от безправните алкохолици!!!При всички положения става въпрос за милиарди!!!При това не девалвирали рубли!!!
Гербер Бостанджия

2017.02.08 | 18:48

17
ПУТИН Е ВЕЛИК ДЪРЖАВНИК,А НЕ ТЪПА СИКАДЖИЙСКА ОТРЕПКА,УБИТО КРУПНИШКО ГОВЕДО.
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 18:48

16
Трай бе миндил!!!"Великият държавник" е същото треторазрядно ченге,направило кариера като политик заради близоста си с големите!!!В случая,кмета на Санкт-Петербург и впоследствие Елцин!!!Без тях никой нямаше да знае за него!!!

2017.02.08 | 18:48

15
УСАИНСКА ШАЧАВРО,КЪДЕ ЩЕШЕ ДА Е ФЕСБОЙКО БЕЗ БКП И ЖИВКОВ,АМИ ПРОСТА МУТРА.ТРЕТОПОЛОВ УРОД ОТ КРУПНИК.
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 18:48

14
Безмозъчни селски лумпени!!!Олигофрени-путиноиди-путняци!!!Жалки безполезни дърдорковци!!!Неграмотна провинциална сган!!!

2017.02.08 | 17:02

3
Славоффффф ,ти страдаш от раздвоение на "личността " !Абе шизофреник си !
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 18:47

13
Брате Владимире,освободи България от НАТОВСКО робство.
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 18:10

8
Разкарай се от сайта Благоевградски помяр!!!И да свалиш руското знаме с което си се снимал,мършо продажна!!!Ще ти пратя бригадата от Крупник,да ти избият русофилските глупости от кухата кратуна!!!
Крум Усаински-Крупник

2017.02.08 | 17:01

2
хаахах педал ,каква бригада си сънувал?В село Крупник имате бригади от траверси и меки китки!В ГербЪлъ до един сте педеруги!Сваляй знамето на дъгата,бе Усаинска гювендия!

2017.02.08 | 18:47

12
Тоя ,Навални от отвъдното ли се обажда ?

2017.02.08 | 18:11

9
УСАИНСКА ШМАТКО,Я СИ СПОМНИ ЗА БЛИЗОСТТА НА БОЙКО БОРИСОВ С ДОГАН,ПОДАРЪЦИТЕ В САРАИТЕ И ЦВЕТЯТА НА ТУРСКАТА ЧЕШМА.А ПУТИН Е НАЙ-СИЛНИЯ ЛИДЕР НА ПЛАНЕТАТА,ТОВА И АМЕРИКАНСКИТЕ ПЕДАЛИ ГО ПРИЗНАВАТ.
BELAMİ

2017.02.08 | 18:09

7
Все Балхари бляди.