45 000 души на протест в Атина. Полицията е с шокови гранати

  • 03 юли 2015 21:40

  • 9520
  • 596
45 000 души на протест в Атина. Полицията е с шокови гранати
© Getty Images/Guliver

Около 25 000 души излязоха тази вечер на демонстрация в гръцката столица Атина с призив да се отговори с "не" на референдума в неделя, а на по-малко от километър има друга демонстрация на 20 000 гърци, призоваващи да се гласува с "да", съобщи Франс прес, като се позова на полицейски източник.

На площад "Синтагма" пред парламента събралите се са против строгите мерки, предлагани от кредиторите ЕС и МВФ. Те развяват плакати "Нито крачка назад" и "Не на шантажа". На по-малко от километър от това място, при стадиона, на който са се провели първите модерни Олимпийски игри през 1896 г., другите демонстранти скандират проевропейски лозунги, развяват гръцки знамена и плакати, на които с големи букви пише "да".

На трибуната на площад "Синтагма" излязоха да говорят представители на испанската и германската левица, към които се присъедини и гръцкият премиер Алексис Ципрас.

В началото на демонстрацията малка група младежи започна да хвърля камъни, а полицията отговори с шокови гранати и арестува един човек.

Последвайте канала на

Нора Виткова
9520 596

Свързани новини

Коментари 596

Добави коментар
Бойко тлъстия педал

2015.07.05 | 15:50

596
ФЕСБОЙКО КРАСТАВАТА КУЧКА НА ОБАМА МАЙМУНАТА.ПАК ЩЕ ИЗГОНИМ ГНУСНАТА ТИКВА БОЙКО.КАКТО ГО ИЗГОНИХМЕ 2013Г,НО ТОЗИ ПЪТ ЗАВИНАГИ!
Бойко Борисовооглу

2015.07.05 | 15:50

595
ФЕСБОЙКО КРАСТАВАТА КУЧКА НА ОБАМА МАЙМУНАТА.ПАК ЩЕ ИЗГОНИМ ГНУСНАТА ТИКВА БОЙКО.КАКТО ГО ИЗГОНИХМЕ 2013Г,НО ТОЗИ ПЪТ ЗАВИНАГИ!
Урода герберас-педераст

2015.07.05 | 15:50

594
ФЕСБОЙКО КРАСТАВАТА КУЧКА НА ОБАМА МАЙМУНАТА.ПАК ЩЕ ИЗГОНИМ ГНУСНАТА ТИКВА БОЙКО.КАКТО ГО ИЗГОНИХМЕ 2013Г,НО ТОЗИ ПЪТ ЗАВИНАГИ!
IALOVATA KURVA BOIKO-IZIADE XYIA NA DOGAN

2015.07.04 | 21:43

593
KRASTAVA KUZKA E BOIKO!!!! SARBI GO ANALA !!!! DOGANEEEEEE IDVAI BOIKO DA POZESHESH
IALOVATA KURVA BOIKO-IZIADE XYIA NA DOGAN

2015.07.04 | 21:43

592
KRASTAVA KUZKA E BOIKO!!!! SARBI GO ANALA !!!! DOGANEEEEEE IDVAI BOIKO DA POZESHESH
IALOVATA KURVA BOIKO-IZIADE XYIA NA DOGAN

2015.07.04 | 21:43

591
KRASTAVA KUZKA E BOIKO!!!! SARBI GO ANALA !!!! DOGANEEEEEE IDVAI BOIKO DA POZESHESH !!BOIKO PEDERAST
ЦИГАНИНА ОТ хатакларъ НЕ ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ хахахахаха

2015.07.04 | 19:13

590
ПИШИ НА БЪЛГАРСКИ МАМА ТИ ДА ЕВА БОКЛУК ЦИГАНСКИ ОТ хатакларъ И БЪЛГАРСКИ НЕ ЗНАЕШ МАМА ТИ сидераска НЕГРАМОТНА ЦИГАНСКА ЦИГАНИ СТЕ МАМА ВИ сидераска ДА ЕВА ЦИГАНСКА ПОМНИШ ЛИ ЦИГАНИНО КАК 50000 ХИЛЯДИ ВЪВ ЕДИН ГЛАС ВИКАТ волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооволене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООволене КУРВОООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООволене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВОООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООО волене КУРВООООООООООООООООООООООООООООООООООО
:D

2015.07.04 | 03:06

584
50 000 посмали бе манго дали и 500 имахте :D
BOIKO MINETO

2015.07.04 | 19:13

589
PEDALA BOIKO POPITAL OBAMA !!!!!!!SUR NUJDAETE LI SE OT MINET ?? ODGOVORIL - IZLIJI MI BOIKO GAZA I MI IZQJ ZERNITE LAINA - LAINAR PROST !!!!!!!!!!!
BOIKO MINETO

2015.07.04 | 19:13

588
PEDALA BOIKO POPITAL OBAMA !!!!!!!SUR NUJDAETE LI SE OT MINET ?? ODGOVORIL - IZLIJI MI BOIKO GAZA I MI IZQJ ZERNITE LAINA - LAINAR PROST !!!!!!!!!!!
долу боклуците ГЕРБълъ.

2015.07.04 | 19:13

587
ФЕСБОЙКО КРАСТАВАТА КУЧКА НА ОБАМА МАЙМУНАТА.