Чаушев бил осъден заради "добри намерения"

1673
28.01.2012 | 11:42

Той бе обвинен заедно с Ивайло Геков за посредничество при вземане на откуп за връщане на краден автомобил

 

Вина нямам. Единственото, което съм направил, е да споделя добронамерено с мой близък приятел случая за откраднатия автомобил.

Така бившият заместник-външен министър Феим Чаушев
коментира пред БТВ ефективната си присъда от три години и половина за уреждането на подкуп. Той бе обвинен заедно с Ивайло Геков за посредничество при вземане на откуп за връщане на краден автомобил.

Откупът е бил поискан за джип БМВ Х5 с турска регистрация. Колата била открадната на 19 февруари от паркинг на столичен хотел.

Не съм предполагал, че с това споделяне и с неговите добри намерения се върши някакво незаконно деяние. Основаната ми мисъл бе да направя услуга. Не сме търсили лични облаги, допълни Чаушев.

Той обясни, че досега не е имал медийни изяви по случая, тъй като не е искал да пречи на обективното разследване. Бившият заместник-министър изтъкна още, че мислел, че България е правова държава, в която истината е над всичко, но това не се оказало така.

Автор:
Борислава Замфирова
8
Добави коментар
Сподели Разпечатай Изпрати
8
Коментари
Коментирай
8 eskimos
29.01.2012 | 15:56

v turciq 6te e nikoi,a tuk si e partien milioner!a toi e edin ot xilqdite po v1rxovete...predstavqt se za "kaimaka" na ob6testvoto,a vs16tnost sa mr1sna pqna!

Отговори
Рейтинг:
4
за
против
0

7 виктор
29.01.2012 | 15:55

Човекът е доста наивно изглеждащ,не е способен на такива схеми.Най-вероятно е засегнал интересите на ДПС,и Доган е решил да го накаже,защото Доган има нужните връзки с турски бизнесмени и го е топнал на службите.

Отговори
Рейтинг:
3
за
против
1

6 РЪЦ
29.01.2012 | 15:56

Сега е Чаушев, а много скоро ДАЙ БОЖЕ е редно да стане КАУШЕВ. Там да го пообработят с шомпулите едно худаво и това е:)))))

Отговори
Рейтинг:
11
за
против
0

5 Мен
29.01.2012 | 15:55

А в затвора кога ще влиза или всичко е само за парлама ?

Отговори
Рейтинг:
18
за
против
0

4 asd
29.01.2012 | 15:55

Чудя се как този неграмотник е бил толериран за зам. министър. Егати тъпака и неграмотник. Типечен турски рушветчия. Никога ДПС.

Отговори
Рейтинг:
25
за
против
0

3
29.01.2012 | 15:55

tozi mangal nai malko 20-godini zatvor bez pravo na objalvane

Отговори
Рейтинг:
30
за
против
1

2
29.01.2012 | 15:55
В отговор на #1

абе киртак,ПИШИ НА БЪЛГАРСКИ БЕ!!! А ФЕИМ е наистина голям бандит.

Отговори
Рейтинг:
37
за
против
0

1 zhitel na Absurdistan
29.01.2012 | 13:54

Nevinen e,prosto Cvetanovite SLUZHBI se PRESTARAHA vav VARSHENETO NA MRASOTII

Отговори
Рейтинг:
2
за
против
31

Добави Коментар
Екипът на Novini.bg Ви благодари, че използвате кирилица за вашите коментари.

В случай, че коментарът Ви съдържа нецензурни квалификации и лични нападки или обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа, той ще бъде изтрит от модератора на сайта.

Лечков получи 3 години условна присъда

Лечков получи 3 години условна присъда 17.05.2012 | 20:19
Присъдата му бе наложена за длъжностно престъпление, извършено през февруари 2010 г. в качеството му на градоначалник

Прокуратурата образува четири наказателни производства по случая в Сливен (обновена)

Прокуратурата образува четири наказателни производства по случая в Сливен (обновена) 17.05.2012 | 15:19
Днес беше публикуван запис на скандален разговор между общинския лидер на БСП Мартин Славов и местния бизнесмен Галин Кънчев

Поискаха Таки да бъде екстрадиран

Поискаха Таки да бъде екстрадиран 17.05.2012 | 15:08
Компетентните органи в ОАЕ ще решат дали нарокобосът ще бъде върнат и съден в България

Кметът на Ямбол застана пред съда

Кметът на Ямбол застана пред съда 17.05.2012 | 10:16
Делото е за общинският информационен бюлетин

Гледат делото срещу кмета на Ямбол

Гледат делото срещу кмета на Ямбол 17.05.2012 | 08:50
Той е обвинен, че е нарушил Закона за обществените поръчки при сключването на договор за списване, предпечат, печат и разпространение на информационен бюлетин на община Ямбол
още